Dyskusje o Pawle


Ostatnie uaktualnienie: 10 Lipca 2020


fword
Wysłany: 2012-09-16, 02:19   


RM

Cytat:
Co zmieniły odkrycia w Qumran? Z perspektywy dyscyplin akademickich z pewnością sporo.


Tak!Ja straciłem do owych znalezisk całkowite zaufanie, kiedy zorientowałem się, że w tekście Izajasza jest zniekształcony werset masorecki z co najmniej VI wielu n.e.

Jeżeli mamy w pełni potwierdzoną przez Isusa Septuagintę LXX, cóż nam więcej trzeba?

Wracając do Pawła - istotny jest prosty fakt, ze apostołowie Isusa nie rozpowszechniali listów Pawła ale słowa Chrystusa. Listy Pawła zostały dodane po ich śmierci a nawet po śmierci uczni apostołów. Żeby nikt nie był w stanie zaprotestować. Znając jak system szatański działa, możemy nawet przypuścić, ze listy te zostały napisane znacznie później i są precyzyjnym fałszerstwami, dokładającymi do Ewangelii nowy paradygmat, który skutecznie anuluje słowa Chrystusa i kieruje naszą uwagę właśnie na listy Pawła, a nie na Ewangelie oraz Objawienie.

Dodajmy do tego cytat Pawła:
Cytat:

2Tymoteusza 3:16 Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,


I mamy listy zrównane z Ewangeliami.

Czy ludzie podejmujący decyzje i włączeniu listów Pawła do kanonu biblijnego posiadali nadzór Ducha Bożego?

Dokładna analiza ich dzieł... 'ojców kościoła' oraz treść listów Pawła zaprzeczają temu.

Sam termin - 'ojcowie' - jest bezpośrednim złamaniem przykazania Isusa, aby nie nazywać nikogo ojcem, albowiem jest tylko jeden nasz Ojciec. czyli wiarygodność owych 'ojców' budzi poważne wątpliwości.

Cały temat znajduje sie w tym linku. - Dlaczego Paweł?

Forum jest jak większość takich miejsc okupowane i nadzorowane przez chrześcijańskich syjonistów. Jeżeli chcesz sprawdzić, czy ktokolwiek ma jakiekolwiek dowody uwierzytelniające apostolstwo Pawła, zacznij czytać to, co adwokaci Pawła mają do powiedzenia.

Temat Pawła zatacza coraz większe kręgi.

W tym wątku mamy nieco krótszą dyskusję niż w poprzednim, ale warto to przejrzeć i sprawdzić, czy najzagorzalsi zwolennicy nauk Pawła potrafią go skutecznie obronić.

FAŁSZYWI PROROCY Z BROOKLYNU!

Fragment przeciwny Pawłowi.

Ostrzegam Paweł jest fałszywym apostołem!!
1. Jezus wybrał tylko 12 apostołów spośród swoich uczniów.
2. Paweł nie był uczniem Jezusa nigdy go widział.
3. Spośród kogo wybrał Jezus swoich uczni - ludzi z najniższych warstw społecznych
4. Paweł był faryzeuszem kimś do kogo Jezus zwracał się - wy obłudnicy, żmijowe plemię.
5. Niewiadomo kto objawił się Pawłowi na pustyni mógł być to wymysł samego Pawła aby wkręcić się do grona apostołów. Nie wiadomo też czy w ogóle ktoś sie objawił Pawłowi czy nie był to jego wymysł.
6. Nauki Pawła są zaprzeczeniem nauk Jezusa.
7. Wszyscy uczniowie Pawła nie widzieli Jezusa ( lub nie wiadomo czy widzieli)
8. Najwierniejszy uczeń Pawła - Łukasz twórca listu do Teofila znanego jako ewangelia św. Łukasza też nie widział Jezusa.
9. Ewangelia Łukasza została napisana po dyktando Pawła i na podstawie informacji z drugiej i trzeciej ręki. Śmiało chyba można powiedzieć, że ewangelia Łukasza przeszła cenzurę Pawła.
10 Dzieje apostolskie są dziełem Łukasza. Chyba nikt nie wątpi, że to dzieło nie zostało poddane cenzurze Pawła a to oznacza, że wszystko co napisał Łukasz o Pawle mogło być dziełem samego Pawła.
11. Apostołowie Jezusa nie akceptowali Pawła trzymali się raczej od niego z daleka. W swoich listach Paweł pogardliwie odnosi się do wybranej przez Jezusa 12-stki.
12. W apokalipsie św. Jana mamy wzmiankę o fałszywych apostołach - czyli o wszystkich innych po za wybrana 12-stką.
13. W apokalipsie św. Jana wyraźnie mamy napisane kto będzie sadził 12 pokoleń Izraela - 12-stu apostołów! Czyli mieliśmy tylko 12 apostołów.
14. Kto otrzymał od Jezusa moc uzdrawiania - tylko 12-stka.
przypomnijcie sobie przypowieść o panu który posiał pszenicę a gdy pszenica wyrosła słudzy zauważyli w pszenicy chwast i spytali się czy maja wyrwać chwast z pszenicy. Pan rzekł: zostawcie niech dorastają razem do żniw, później zetniemy wszystko i oddzielimy chwast od zboża. Chwast wrzucicie w ogień a pszenice zawieziemy do mojego spichlerza.
pole z pszenicą to Biblia a cała twórczość - pseudo apostołów - wszystkich tych co nie byli uczniami Jezusa to chwast.
W ewangelii Mateusza, Marka i Jana mamy mnóstwo wersetów w których Jezus przestrzega przed fałszywymi apostołami, cudotwórcami a nawet przed fałszywym Jezusem. Może ktoś w to nie wierzyć ale taka jest napisane w Biblii.
Dowody na pseudo apostoła Pawła przedstawiłem w telegraficznym skrócie więcej można przeczytać na chrześcijańskich witrynach (nie katolickich)

Tutaj jest troche dowodów

http://zbawienie.com/apostol-Pawel-6.htm

 

Poniżej reakcje jego obrońców. Link...

Są również i tacy, którym nie podobają się jacyś Apostołowie i sugerują, że byli dziwakami, ponieważ odważyli się Bożego Syna nazwać BOGIEM!

Proszę zwrócić uwagę na teksty 'obrończych' wypowiedzi użytkowników, które nigdy nie adresują konkretnych zarzutów stawianych Pawłowi. Praktycznie żaden zarzut w sześciu częściach artykułu o Pawle nie został przez nikogo obalony.

Oczywiście pisze się dużo - po to- aby zmęczyć czytelnika, ale w owych tekstach - oprócz czystej demagogii oraz typowych ataków na tych, którzy kwestionują apostolstwo Pawła - praktycznie nie ma tam niczego, co skutecznie przyciągnęłoby uwagę i wywołałoby konkretna dyskusję.

Grozi się sądem Bożym, piekłem czy po prostu szkaluje się wszystkich tych, którzy wyrażają wątpliwości wobec apostolstwa Pawła, ale nikt nie odpiera skutecznie żadnego kwestionowanego wersetu biblijnego, który stawia Pawła w bardzo niekorzystnym świetle.

Inna dyskusja - toczona w identycznym tonie. Link - W OBRONIE APOSTOŁA PAWŁA, UCZNIA ZBAWICIELA!

'Dyskusja' zaczyna się w takim tonie.

Dostało się od Was Apostołowi Pawłowi. Odarliście go z ostatniej sukmany. Gdyby wiedział, że tylko kilka osób na tym portalu chce go obronić przed atakiem wilków, byłby bardzo smutny!

 

Tyle opinia prowadzącego ten blog. Czysta demagogia połączona z osobistymi atakami tych, których celem jest podważenie wiarygodności przeciwników dyskusji. Warto sprawdzić, jakie posiada on odpowiedzi na zarzuty stawiane Pawłowi.

Spójrz na to logo. Czy widzisz strzałkę? Nie!?

Spójrz jeszcze raz! Jest ona białego koloru, pomiędzy literą E oraz x. Teraz ją widzisz? Wystarczy wiedzieć, czego się szuka oraz gdzie, i wtedy już nietrudno jest to znaleźć. Znalazłszy ją po raz pierwszy, nie możesz przejść obok niej obojętnie.

Z Prawdą jest identycznie. Zawsze będzie cię nęciła, niepokoiła i nie da ci ona wytchnienia.  Na początku nie zauważysz jej. Potem będzie ona oczywista.

Podobnie jest z Pawłem i innymi prawdami, które dopiero po 2000 i więcej lat zaczynają się ukazywać i wzrasta nasze poznanie.

Najprawdopodobniej temat będzie jeszcze kontynuowany! :-)

Napisano: 11 Października 2012

Ostatnie uaktualnienie: 10 Lipca 2020