Powrót do strony głównej

 

Filmy 'zawodowych' ewangelistów

 

Benny Hinn


 

Oficjalna witryna Benny Hinna, najbardziej znanego TV ewangelisty na świecie- http://www.bennyhinn.org/default.cfm

Kilka filmów na temat jego działalności.

 

Benny Hinn Crusade Singapore 2007 - Holy King Medley

Niezwykle wzruszający moment. Na tym filmie, nakręconym w tym roku w Singapurze, Benny Hinn zwraca się do chrześcijańskiej społeczności takimi słowami: "Teraz chciałbym, abyście byli przygotowani na odbiór swoich uzdrowień od Pana. Spójrzmy na ten wspaniały chór w Singapurze - będę się modlił o to, aby Lord zadziałał dzisiejszego wieczora. Proszę podnieść swoje ręce i być gotowym do otrzymania swojego uzdrowienia, swojego cudu. Tego wieczora jest wieczór twojego cudu odbieranego z nieba"

Proszę zwrócić uwagę, jaką rolę odgrywa wspaniała muzyka z niezwykle profesjonalna aranżacją i jaką to robi atmosferę oraz wrażenie na zebranych kilkunastu tysiącach ufających Benowi ponownie narodzonych chrześcijan.

 Po takim dech zapierającym wstępie następuje coś takiego:

 

Let the Bodies Hit the Floor (Niech ciała padną na podłogę)

Niezwykła demonstracja mocy demonów, spuszczonych ze smyczy na niczego nie spodziewających się chrześcijan. Benny nawet nie dotyka wielu z nich, ludzie padają jam muchy, powaleni na ziemię siłą... Ducha Bożego? Oczywiście są komentatorzy twierdzący oraz argumentujący, że to moc Ducha Bożego. Można zauważyć, że nie tylko osoby w najbliższym otoczeniu Hinna upadają ale całe rzędy z dala od sceny padają uderzane niewidoczną siłą.

Można zauważyć łzy wzruszenia, niepohamowany płacz czy wstrząsy padaczkowe niektórych powalonych na podłogę.

A Massive Fraud & A Crook (Masywne oszustwo & oszust)

Film obnażający jego oszustwa oraz królewski styl życia. Kilka przykładów jego bogactwa: 10 milionowa willa, dwa Mercedesy, $80 tyś każdy. Nocuje w najbardziej wystawnych hotelach, które każą sobie płacić do ponad $10,000 dolarów za noc. Prywatny samolot, którego utrzymanie kosztuje ponad $100,000 miesięcznie.

Odnośnie jego rzekomych cudów uzdrowieniowych jeden z byłych członków owego kościoła ewangelicznego powiedział, że nie istnieje ani jeden przypadek udokumentowanego cudu uzdrowienia.

 

 

What does the Bible say about Benny Hinn? (Co mówi Biblia na temat Benny Hinn?)

Jedno z jego proroctw o nieuniknionej śmierci Fidela Castro w latach 90. Wiadomo, że się nie spełniło.

Inne jego proroctwo o śmierci w świętym ogniu wszystkich homoseksualistów w USA w latach 90-tych. Oczywiście fałszywe proroctwo.

Miał się także pojawić Jezus na podium podczas jednej z jego ceremonii!

Nie twierdzę, że każdych pastor przejawia takie predyspozycje czy jest takim oszustem, ale należy uważnie przyglądać się owym ludziom, pastorom, ponieważ: (...wielu fałszywych proroków wyszło na świat.)  

Inny film.

 

BENNY HINN FALSE AND GREEDY PROPHET EXPOSED BEING A LIAR (1) (Benny Hinn - fałszywy oraz chciwy prorok obnażony jako kłamca.

Bardzo emocjonalny film ukazujący siłę rzekomego 'ducha bożego' działającego przez Benny Hinna. Ukazano w filmie kilku chorych ludzi, którzy nie zostali uzdrowieni przez Hinna. Podczas jego spektakli dochodzi do kilkudziesięciu a nawet kilkuset uzdrowień na każdy spektakl. Potem jednak okazuje się, że uzdrowienie było częściową poprawą i trzeba teraz udać się ponownie do lekarza.

Jest to niezwykle smutne, w jaki okrutny sposób ten oszust gra na uczuciach często śmiertelnie chorych ludzi czy dzieci, zarabiając na tym $100,000,000 dolarów rocznie!

 

Marjoe Gortner, 6-cio letni ewangelista Kościoła Zielonoświątkowców


 

 Marjoe Gortner the Pentecostal child preacher

Sześciolatek wyuczony przez matkę jako rzekomy ewangelista. Na pokazanym filmie mówi językami i udziela ślubu. Poniżej ten sam człowiek, już dorosły, który otwiera oczy tym, którzy są przez niego odurzeni działalnością demoniczną.Będąc dorosły, jako charyzmatyczny pastor czyni rzekome cuda, przekazując rzekome dary Ducha, przekazując innym 'Jezusa' poprzez wkładanie rąk na innych, a pod koniec filmu mówi, że nie może już dłużej tego robić i nadal oszukiwać tych ludzi. Od dwóch lat planował im o tym powiedzieć, ale nie miał odwagi.

Wszystko to, co widać na tym filmie, autentyczne płacze wzruszonych ponownie narodzonych chrześcijan, ich niczym nie pohamowana radość z rzekomego otrzymania Jezusa - wszystko to jest fałszem. Włącznie z 'przekazywanymi' w ten sposób rzekomymi darami Ducha Bożego.

Ci ludzie głęboko wierzą, że Jezus przyszedł i w nich zamieszkał, są gotowi dla Niego na wszystko i dają spore datki jako wyrazy wdzięczności za otrzymane łaski od 'Jezusa'.  Wszystko to co widać na tym filmie, to ohydne oszustwo Szatana, który w ten sposób 'zwodzi i wybranych'.

Jakie szkody im czyni?

Zamiast wierzyć Prawdzie zawartej w Słowie Bożym, ludzie ci wierzą fałszywym pastorom i fałszywym charyzmatykom. Zamiast wierzyć Prawdzie i czcić Boga w Duchu i Prawdzie, czczą Go pieniędzmi i w taki sposób, jak to widać na tym filmie.  Szatan w tym wypadku odnosi zwycięstwo! Tymczasem Biblia ostrzega, aby '...sprawdzać duchy'!

 

Znalazłem innego magika chrześcijańskiego. Nazwisko jego - Todd Bentley. http://www.freshfire.ca/ [EN] http://www.god.tv/

Niezwykle kolorowy charakter, także pełen tatuaży przedziwnych kształtów oraz barw. Zakolczykowany, z kulką w wardze, reszty jego ciała wolałbym raczej nie oglądać. Oczywiście służy Bogu i przekazuje od Niego nową Ewangelię.

Treść tej ewangelii jest prosta. Zaproś Jezusa do swego serca a On cię zbawi, On cię zmieni, zmieni cię w dobrego człowieka, naprawi wszystkie twoje kłopoty, naprawi twoje małżeństwo i wszelkie inne problemy a rękami Todda Bentley'a nawet cię uzdrowi.

Ani słowa o tym, że to ty musisz się zmienić i stosując zasady biblijne zmienić TWOJE postępowanie aby odzwierciedlać dary Ducha Bożego, który będzie działał jedynie wtedy, kiedy pozwolisz Mu działać czytając Słowo Boże oraz stosując się do wskazówek w nim zawartych.

Kilka spektakli tego oszusta.

Na tym filmie widać niezwykły spektakl podczas jego show, kiedy jedna 'prorokini' w przedziwnie mocny sposób... trzęsie głową. Jakimś cudem jej głos wydaje się być normalny oraz odbiór jej głosu przez mikrofon także nie jest być tym gwałtownym ruchem zakłócony.

W tym spektaklu Todd opowiada, jak narośl z łydki pod mocą mocy bożej wyskoczyła z nogi pewnej kobiety na środek podłogi. Potem powiedział, że Bóg 'kazał' mu wziąć kij bejzbolowy i walić tę kobietę tym kijem z całej siły po tej nodze. Po czym ukazuje wszystkim jak on ją walił tym kijem i... została uzdrowiona!

Ale to jeszcze nic! Dalej Todd się zdziwił, dlaczego moc Boża nie  uleczyła tej kobiety.

Bóg odpowiedział mu: "Ponieważ nie kopnąłeś jej w twarz!" Uwaga - to nie jest pomyłka! Tak właśnie powiedział Todd! Dalej Duch Boży rzekomo nakazał mu kopnąć ją w twarz butem motocyklowym! "Wziąłem zamach i w momencie, w którym mój but miał uderzyć ją w nos, upadła mocą Boga" Innego człowieka Todd powalił na ziemię, dusił go, aby wyszedł z niego demon. "Potem tak go uderzyłem, że jak upadł, zęby wyleciały z jego ust na ziemię". Apostoł?

 

Uaktualnienie 21 września 2008

 

Wpadłem niedawno na jedną chrześcijańską witrynę i natknąłem się na materiały o służbie pewnej znanej chrześcijanki Heidi Baker. Będąc zawsze przeświadczony, że nie jestem ani doskonały ani nieomylny, postanowiłem nieco sprawdzić tę zdecydowanie przemiłą oraz atrakcyjną misjonarkę. Załadowałem dokument i zacząłem sprawdzać pewne rzeczy.

Oto link! http://www.priv.twoje-sudety.pl/~skibus/baker4.pdf [PL]

Zapoznałem się pobieżnie z tym dokumentem, a tam znalazłem taki tekst:

kierownik siłowni, Bob Zuber. Bob był prorokiem, który po dramatycznym spotkaniu z Duchem Świętym został powalony i oślepiony na trzy dni w sposób przywodzący na myśl zdarzenie, które miało miejsce w drodze do Damaszku.

 

Sprawdziłem na Google Bob Zuber - nic! Bob to Robert. Spróbowałem Robert Zuber prophet (prorok) Także nic.

http://www.google.com.au/search?q=%22Robert+Zuber%22+prophet&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a

Zacząłem szukać na temat Heidi Baker. Wiele materiałów ale chciałem cos zobaczyć na filmie. Najpierw obejrzałem krótki film owej pani, w którym mówi ona o spotkaniu z Jezusem. Jakie miał piękne oczy wypełnione miłością.
 

 

Nie wątpię, że pani Baker miała wspaniałą wizję. W Fatimie także była cudowna wizja! Nasuwa się pytanie: czy to był Jezus czy podszywający się pod Niego Szatan? Jak odróżnić? Wiemy, że podobne wizje są dosyć powszechne i nie mam wątpliwości, że są ludzie, którzy je otrzymują. Mam jednak spore wątpliwości co do źródła owych wizji, w szczególności posłannictwa, jakie owe wizje niosą. W szczególności interesuje mnie każda wypowiedź Jezusa, ponieważ ostatnia Jego wypowiedź została zanotowana w księdze Objawienia prawie 2000 lat temu.

Jeżeli Jezus ponownie przemówił, chciałbym usłyszeć Jego słowa lub przeczytać i dołączyć je do tekstu biblijnego. Myślę chyba rozsądnie, że Jego misja oraz posłannictwo wiele nam wyjaśnią, w szczególności wyjaśnienie pewnych wersetów biblijnych, co do których trwają nadal spory.

Dusza jest śmiertelna czy nie?

Rzekomy Jezus ukazujący się Baker nie wyjaśnił niczego ani nie powiedział niczego wartego zanotowania! Żadnego proroctwa, żadnego wyjaśnienia proroctw. NIC!

Załadowałem drugi film.

Film po angielsku. Jakiś chrześcijanin daje o niej świadectwo i opowiada rzeczy wręcz niezwykłe. Według niego wskrzeszono ponad 40 osób w tym miasteczku! Mnie się wydaje, że gdyby w jakimkolwiek miejscu wskrzeszono tylu ludzi, byłby problem powstrzymać ludzi od masowej histerii radości oraz masowego wsparcia połączonego z masową opozycją. Pojawiłyby się natychmiast dokumenty śmierci i zmartwychwstania na necie, być może w mediach, w niektórych stacjach radiowych i mielibyśmy ekstatyczne opowieści rodzin tych wskrzeszonych a także wściekłe ataki przeciwników twierdzących, że to oszustwo. Tymczasem w filmie tym nie ma nic, na potwierdzenie czegokolwiek. Ot, facet opowiada historię i można mu wierzyć lub nie.Inny film:

W 0.27 sekundzie mamy napis - Indigenious pastors the Bakers trained in Mozambique have raised 53 people from the deat so far. Lokalni pastorzy (pani Baker) wyszkoleni w Mozambiku wskrzesili 53 ludzi do tej pory. Oczywiście ani jednej twarzy 'wskrzeszonej' cudownie osoby. Napisałem ponownie na YouTube - Raised from the Dead (wskrzeszony)

Ukazała się lista... http://www.youtube.com/results?search_query=raised+from+the+dead&search_type=&aq=f
W tym filmie mamy sprawozdanie TV o 'cudownym' przypadku wskrzeszenia człowieka po masywnym ataku serca. Według doktora chrześcijanina, mężczyzna był martwy i następowały wyraźne oznaki śmierci, ciemne barwy kończyn itd. Doktor ten otrzymał wizję od Boga, aby dokonać cudu.

Powrócił więc do martwego ciała (według lekarzy serce nie pracowało ponad 50 minut) i postanowił na przekór protestom pielęgniarek i lekarzy jeszcze raz spróbować.

Podłączył maszynę elektryczną i... człowiek ożył! Hmmm... wiele się słyszało o pochowanych ludziach w trumnach, którzy nie byli martwi, ale lekarze uznali ich za zmarłych. Historii takich jest bardzo wiele. Co mnie zbulwersowało, że Jezus... posłużył się maszyną do wzbudzenia człowieka z martwych!

Przykro mi, ale nadal nie posiadam żadnego przekonywującego dowodu na tego rodzaju cud!

Nie oznacza to, że nie wierzę każdemu, kto otrzymał wizję. Myślę, że w większości przypadków osoby te są uczciwe i mówią prawdę.

Co jest wysoce niepokojące, to... źródła owych wizji!
 


Ostatnie uaktualnienie 21 Września 2008