11 rozdział Księgi Daniela

II Ezdrasza 16:(67) Oto Bóg jest sędzią, bój się go. Zaprzestań swych grzechów i zapomnij o swych nieprawościach, nigdy ich ponownie nie popełniaj; a Bóg będzie cię prowadził naprzód i ochroni cię od wszelkich ucisków. [BM]

Wiemy, że istnieje 9 rozdział Daniela o dokładnej zapowiedzi o czasach końca.

Jeszcze bardziej zdumiewającym proroctwem jest Daniela rozdział 11.

Jego zawartość jest tak dokładna, że przeciwnicy Boga twierdzą kłamliwie, że to proroctwo było napisane już po wydarzeniach. Ale czy inne, także dokładnie wypełnione wcześniejsze proroctwa, to także oszustwo? Nie są kwestionowane inne rozdziały Daniela czy też wiele innych proroctw, jak Izajasza, Ezechiela, Jeremiasza czy innych proroków.

Świat szatana jest zdumiony precyzją tych niezwykłych proroctw. Zwłaszcza, że obecne czasy także są objęte głównie dokładnymi proroctwami sprzed kilku stuleci. Znana jest nam także księga Objawienia!

Ale zacznijmy od samego początku.

Daniela 11:(1) Ja w pierwszym roku Cyrusa powstałem, aby mu go wzmocnić i potwierdzić. (2) Ale teraz powiem ci prawdę: wtedy powstanie trzech króli w Persji, lecz czwarty będzie znacznie bogatszy niż pozostali, lecz wtedy, gdy stanie się panem swego majątku, powstanie przeciwko wszystkim królestwom Greków. (3) I tam powstanie potężny król, i będzie on panem wielkiego imperium, i będzie postępował według swej woli. (4) A kiedy jego królestwo powstanie, rozpadnie się jego królestwo i będzie rozdzielone między cztery wiatry niebios; lecz nie dla jego potomków ani nie z mocą, jaką on rządził, ponieważ jego królestwo będzie rozbite i przypadnie innym poza tamtymi.

Ten potężny król to Aleksander Wielki, nazywany także Aleksandrem Macedońskim. Stał się on największym strategiem wojskowym na ziemi. Podbił on całkowicie Imperium Persji. Znacznie więcej w podanym linku. Zmarł w młodym wieku - 32 roku swego życia. Zamordowano także jego dwóch synów. To sugeruje nam, że Aleksander został zamordowany (otruty).

Królestwo Grecji zostało podzielone na czterech generałów Aleksandra i straciło w ten sposób swoją moc. Owi generałowie to Seleukos (nad Syrią), Ptolemeusz (Egipt) Lysimacus (Tracja) i Kassander (Macedonia i Grecja) Ten temat jest od wielu lat powszechnie znany, ale nas interesują ściśle czasy końca, czyli tekst od wersetu 36 Daniela 11 rozdziału.

W 11 rozdziale mamy wersety mówiące o dwóch królach; o królu północy oraz o królu południa.

Rosja jest królestwem północy z powodu swej pozycji na ziemi a USA to potęga południa. Tak to wygląda na obu mapach - na mapie płaskiej ziemi i na mapie ziemi kuli.

Poniższy cytat mówi nam o stale wzrastającej potędze Rosji jeszcze przed czasami końca.

Daniela 11:(36) A król zrobi, jak będzie chciał; będzie się wynosił i wywyższał ponad wszelkie bóstwo; i przeciwko Bogu bogów dziwne rzeczy będzie wygadywał, i będzie miał powodzenie, aż dopełni się miara gniewu, bo to, co jest postanowione, wypełni się. (37) Ani o bogów swoich ojców nie będzie się troszczył, nie będzie się troszczył o ulubieńca kobiet ani o żadnego boga, bo wyniesie się ponad wszystkich. (38) Zamiast tego będzie czcił boga warowni; złotem, srebrem, drogimi kamieniami i kosztownościami będzie czcił boga, którego nie znali jego ojcowie. (39) Do warownych grodów wprowadzi lud obcego boga; tych, którzy go znają, obsypie zaszczytami, nada im władzę nad wieloma i w nagrodę obdziela ziemią.

Niewielu ludzi wie, że powyższy tekst mówi nam najwyraźniej o Putinie, który od wielu lat dążył do uzyskania najwyższej, militarnej i gospodarczej pozycji na całym świecie. Co jest szczególnie ważne, kościół ortodoksyjny był w pogardzie i do niedawna czczono komunizm i bezbożność Rosjan.

Rosja stale się rozwijała nawet po zmianie systemu komunistycznego i była słynna ze swej negatywnej postawy w stosunku do Boga. Sprawdźmy dalszą część proroctwa. Jest ona zdumiewająco dokładna i pasująca do naszej sytuacji na świecie oraz do samego Putina.

Putin w Rosji odgrywa znacznie większą rolę, niż dociera to do nas. Oczywiście jest to przed nami ukrywane, ale udało mnie się znaleźć pewne informacje, warte do opisania w tym artykule.

Fragmenty oświadczenia samego Putina, które przekazał światu jego osobisty doradca, Michaił Breznikow, starszy operator wywiadu FSB. Ujawnił to, co powiedział mu Putin podczas rozmowy na temat operacji specjalnej na Ukrainie.

„Nigdy nie wiedziałem, kim naprawdę jestem, dopóki nie osiągnąłem pełnoletności. Jestem dobry w tym, co robię — zabijaniu ludzi, obalaniu ich, a wszystko to w imię kościoła, którego zawsze używaliśmy do naszych celów. Mój prawdziwy ojciec to ten z rogami i wraz ze swoimi sługami kierował on każdym moim ruchem. W Biblii jest napisane, że Antychryst powinien pojawić się nagle w czasie pokoju i być niezwykle popularny. Dałem się poznać w czasie pokoju. Rosjanie boją się mnie i kochają. Konflikt wyszedł z Krymu, gdzie dałem się poznać — z wybrzeży Morza Czarnego. Antychrystów jest wielu, jest to siła, która działa tylko przez tych, którzy zostali wybrani, tak jak ja” – powiedział Putin, patrząc na zgromadzonych ludzi. Link - Putin ujawnia...

W tym artykule jest znacznie więcej podobnych informacji. Inny artykuł - religijny.

ROSJA JEST DUCHOWĄ NADZIEJĄ ŚWIATA NA KOŃCU CZASÓW. Tłumaczony na polski. Jest tam taki tekst.

Wiele krajów padnie, ale Rosja przetrwa, tracąc dużą część swojego terytorium. Ta wojna, przepowiedziana przez Pismo Święte, doprowadzi do jedności ludzkości. Ludzie zrozumieją, że nie będzie można iść dalej, w przeciwnym razie każda żywa istota umrze. Wybiorą jeden rząd – będzie to przedsionek panowania Antychrysta. Wtedy rozpoczną się prześladowania chrześcijan.

Ohydna manipulacja językiem przez Putina jest doskonałym przykładem orwellowskiej dwumowy.

Są więc podejrzenia i nie są one całkowicie bezpodstawne. Czytałem sporo o Putinie i wiem, że obecny Putin jest jego szóstym wcieleniem. Kiedyś na forum napisałem, że jego pierwsza żona powiedziała do kamery, że obecny Putin to nie jest jej mąż. Ona mieszka obecnie na Zachodzie.

Mnie w szczególności interesuje od dłuższego czasu niezwykła strategia Putina w wojnie przeciwko Ukrainie. Najwyraźniej Putin celowo manipuluje tą wojną, aby trwała ona jak najdłużej. Głównym kluczem Putina jest Izrael, ponieważ Żydzi okupujący Izrael MUSZĄ w tym roku opuścić Izrael.

USA są w planie III WŚ największym celem ku upadkowi. 80% Amerykanów jest obrzezanych czyli USA jest to znacznie większy brat obecnego Izraela. Szatan dąży do słusznego obarczenia winą za III WŚ Izraela oraz USA - obu żydowskich i syjonistycznych państw oraz chce wywołać skrajną nienawiść świata do Żydów.

Celem Żydów w Izraelu była i jest nadal Ukraina, czyli była Chazaria.

Opisałem to w detalach w tym artykule.

To wszystko zaczyna do siebie doskonale pasować. Putin budował swoje uzbrojenie przez wiele lat i doszedł do supremacji w rosyjskiej armii. Jest dla świata oczywiste, że Rosja jest najpotężniejszą armią na świecie a Chiny - przyjaciel Rosji nie są za Rosją zbyt daleko w tyle.

USA jest niemal pogrzebane przez własny rząd, który nadal systematycznie niszczy w USA niemal całą gospodarkę, co wskazuje także na pomoc Boga w zniszczeniu Króla Południa. Oto przyczyna, dla której USA nie ma szans na wygranie konfliktu z Rosją, zwłaszcza, jeżeli po stronie Rosji stoją Chiny.

Spójrzmy na dalszą część tego zdumiewającego proroctwa Daniela.

Daniela 11:(40) A w czasach ostatecznych zetrze się z nim król południa. Lecz król północy uderzy na niego z wozami, jeźdźcami i z wielu okrętami; wtargnie do krajów i zaleje je jak powódź. (41) Wtargnie i do prześlicznej ziemi, a wtedy padną dziesiątki tysięcy; lecz rąk jego ujdą: Edom i Moab, i główna część Ammonitów. (42) A gdy wyciągnie swoją rękę po kraje, nawet ziemia egipska nie ocaleje. (43) Opanuje on skarby złota i srebra i wszystkie klejnoty egipskie. Libijczycy i Kuszyci pójdą w jego orszaku. (44) Wtem przestraszą go wieści ze wschodu i północy, dlatego wyruszy w wielkiej złości, aby wygubić i wytępić wielu. (45) I rozbije wspaniałe swoje namioty między morzem i prześliczną świętą górą. Wtedy dojdzie do swojego kresu i nikt mu nie pomoże.

Edom i Moab to nasienie węża. Ammonici to także nasienie węża, potomstwo kazirodcze córek Lota.

Rodzaju 19:(32) Pójdź, upójmy ojca naszego winem i śpijmy z nim, aby zachować potomstwo z ojca naszego. (33) Upoiły więc ojca swego winem tej nocy. A starsza weszła i spała ze swym ojcem, ale on nie wiedział ani kiedy się położyła, ani kiedy wstała. (34) Nazajutrz rzekła starsza do młodszej: Oto spałam minionej nocy z ojcem swoim. Upójmy go winem także tej nocy, potem wejdź ty i śpij z nim, a zachowamy z ojca naszego potomstwo. (35) Upoiły tedy ojca swego winem również i tej nocy, a młodsza poszła i spała z nim. Ale on nie wiedział ani kiedy się położyła, ani kiedy wstała. (36) Tak więc poczęły obie córki Lota z ojca swego. (37) Starsza urodziła syna i nazwała go Moab. On jest praojcem dzisiejszych Moabitów. (38) Młodsza także urodziła syna i nazwała go Ben-Ammi. On jest praojcem dzisiejszych Ammonitów.

W obecnej sytuacji to USA zaatakowały Rosję na... Ukrainie. Usunięto na Ukrainie w roku 2014 władzę pro rosyjską. Usunięto Janukowicza zastąpiwszy go władzą pro zachodnią i pro USA oraz pro izraelską. Ukraińcy zwani nazistami to bracia chazarscy, bliscy krewni Chazarów żyjących w Izraelu.

Putin jest przeciwko chazarskiemu Izraelowi  oraz przeciwko chazarskim Ukraińcom, zwanych nazistami. Pracując dla szatana zwalcza on syjonistów.

Nowym prezydentem został Poroszenko, który został zastąpiony Zeleńskim, rządzącym do dzisiaj. Obaj liderzy są pro USA/Izrael a Zeleński jest zaciekłym wrogiem Rosji. Obecnie toczy się wojna Ukraińców z Rosją, która jest już przegrana przez Ukrainę, pomimo niezwykle aktywnej pomocy USA.

Rosja i Putin to proroczy król północy, a USA reprezentuje króla południa.

Ta wojna nadal istnieje i według tego proroctwa USA już walczy z Rosją na Ukrainie - są tam amerykańscy stratedzy, eksperci lub oraz żołnierze USA i wiele amerykańskiej broni i nie wiemy, jak daleko się to posunie. Prorok Daniel podaje, że król północy wtargnie do USA i do Ziemi Obiecanej.

Rosja jest znana z wrogości do Izraela i wojna na Ukrainie to w pełni potwierdza.

Rola USA niemal się już skończyła i Rosja rzuci USA na kolana. USA to Babilon Wielki a Nierządnica to Rzym czyli Watykan. Obie organizacje już są na krawędzi upadku a Rosja najwyraźniej zostanie pokonana dopiero przez Boga w ziemi Izraela, którą Rosja obejmie pod swoją kontrolę.

Daniela 11:(40) A w czasach ostatecznych zetrze się z nim król południa. Lecz król północy uderzy na niego z wozami, jeźdźcami i z wielu okrętami; wtargnie do krajów i zaleje je jak powódź.

Według tego proroctwa Rosja uderzy na państwo USA z wieloma okrętami. Zaleje ona także inne kraje, czyli Bliski Wschód z Egiptem włącznie. Rosja negocjowała potajemnie wiele w tym regionie, zwłaszcza z Syrią i z Egiptem. Jest pewne, że to proroctwo spełnia się właśnie na naszych oczach, jak wiele innych proroczych zapowiedzi.

Daniela 11:(41) Wejdzie i do prześlicznej ziemi, a wielu upadnie: lecz ci umkną z jego rąk : Edom i Moab, i władca dzieci Ammona. (42) A gdy wyciągnie swoją rękę po ziemie, nawet ziemia Egiptu nie ocaleje. (43) I opanuje on tajemne skarby złota i srebra oraz wszystkie klejnoty Egiptu oraz Libijczyków i Etiopczyków w ich warowniach. (44) Ale pogłoski i niepokoje ze wschodu i północy będą go niepokoić, i wyruszy w wielkim gniewie, aby wielu zgładzić. (45) I rozbije przybytek swego pałacu między morzami na świętej górze piękna, lecz dojdzie do swego sądu i nikt go nie wyratuje.

Mamy wiele powodów, aby wierzyć w działania Rosji i Putina i wiemy, że wojna Rosji z USA już się rozgrywa. Wiemy także, że Rosja z nieznanych nam powodów tę wojnę przedłuża i pozwala CELOWO USA na dalsze działania przeciwko Rosji. Mamy w Polsce sporo żołnierzy USA oraz broni.

Są także żołnierze USA w państwach sąsiednich i atak Rosji na USA może nastąpić w każdej chwili. Ale Rosja najwyraźniej ma jakiś plan, według którego ona zaatakuje USA od zewnątrz, czyli także z morza używając okrętów. Libia i Etiopia będzie walczyła po stronie Rosji przeciwko Izraelowi!

To wszystko może się wydarzyć w niemal każdej chwili i każdego dnia. Nie wiemy tylko, w jakim momencie władzę nad światem po klęsce USA i Rosji przejmie Bestia, która najwyraźniej nie będzie musiała walczyć o swoją władzę.

Staje się widoczne, że Bestia przejmie władzę po klęsce Rosji i USA.

Wersety 44 i 45 nie mówią nam, kto zajmie się Rosją zajmującą Palestynę oraz górę Syjon. W tym momencie dojdzie Rosja do swego kresu. Kto to spowoduje? Najprawdopodobniej sądu dokona sam Bóg.

Szatan pozbawiony Rosji i USA odda swoją władzę Bestii. Bóg także pozwoli jej zająć Ziemię Obiecaną na ścisłych warunkach ustalonych przez Boga.

W ten sposób nastąpi ostanie 3.5 roku Czasów Końca, po którym nastąpi na całej Ziemi Królestwo Boże pod panowanie Isusa Mesjasza oraz 144.000 współkróli. Artykuł o Rosji przeciwko Izraelowi!!!

Widzimy wyraźnie, że niemal wszystko zostało dokładnie zapowiedziane w Biblii. Dopiero teraz, czyli we właściwym czasie możemy to prawidłowo zrozumieć i nabrać jeszcze większego zaufania do naszego Boga.

Czuwajmy, bo to wszystko jest bardzo bliskie...

Linki...