Biblia nie zachęca do jedzenia soli!

II Ezdrasza 6:(26) I oni zobaczą ludzi, którzy będą wzięci do góry, którzy nie skosztowali śmierci od narodzenia swego, i odmieni się serce mieszkańców ziemi i będzie przemienione w innego ducha. (27) Bo zło będzie usunięte, a oszustwo będzie wygaszone. (28) A wierność będzie owocowała, korupcja będzie zwyciężona, a prawda, która przez tak wiele dni nie owocowała będzie ujawniona. [BM]

Najpierw sprawdźmy oficjalne opinie, bardzo rzadko rozpowszechniane o spożywaniu soli, którą spożywa niemal cały świat. Sprawdź ten prosty i dosadny cytat z Google! Czy sól jest zdrowa? Czy wiedziałeś kiedykolwiek wcześniej o takim ohydnym i straszliwym zagrożeniu dla twego zdrowia?

Nadmiar soli kuchennej szkodzi naszemu zdrowiu. Przede wszystkim źle wpływa na ciśnienie tętnicze krwi, gdyż podnosi jego poziom i powoduje nadciśnienie. Tym samym zakłóca pracę serca oraz całego układu sercowo-naczyniowego. Może powodować miażdżycę, a także podnosi poziom niekorzystnego dla zdrowia cholesterolu.19 Aug 2020.

Czy kiedykolwiek i gdziekolwiek o tym czytałeś czy może widziałeś w TV?

Przypadkiem znalazłem artykuł na temat używania soli, który podał bez ogródek, że sól nie została stworzona po to, abyśmy ją jedli. Co jest jeszcze bardziej ciekawe, Bóg bardzo ceni sól, która jest używana głównie... do wielbienia naszego Boga

Co jest zdumiewające, Biblia nigdzie nie mówi nam o spożywaniu tej świętej soli.

Przeczytaj koniecznie artykuł o skutkach jedzenia soli.

Podaję najważniejszą przyczynę zaprzestania jedzenia soli. Sól nie jest jednak zabroniona do spożywania, ale Biblia nas nigdzie nie zachęca do jej spożywania. Najwyraźniej Izraelici nigdy nie jadali soli! Nie mamy w Biblii ani jednej zachęty do spożywania soli. Oto przyczyna, dlaczego Izraelici nigdy soli nie jedli.

W Biblii nie ma ani jednego zdania o spożywaniu soli przez człowieka!

Nie twierdzę, że spożywanie soli jest przez Boga zabronione czyli że jej spożywanie jest grzechem. Co jest najciekawsze, informacje o wyjątkowych zagrożeniach używania soli są w pewnym stopniu dostępne dla wszystkich, ale niemal nikt niczego nie wie o zagrożeniu, jakie każdy z nas ma, kiedy stale je sól!

W tym linku mamy podane oficjalne oświadczenie z Google, które podaje nam, w jakim stopniu sól jest groźna dla naszego zdrowia. Poniżej oryginalny tekst z tego linku.

Jednak zbyt dużo sodu w diecie może prowadzić do wysokiego ciśnienia krwi, chorób serca i udaru mózgu. Może również powodować utratę wapnia, którego część może zostać wyciągnięta z kości. Większość Amerykanów spożywa co najmniej 1,5 łyżeczki soli dziennie, czyli około 3400 mg sodu, który zawiera znacznie więcej, niż potrzebuje nasz organizm.

To jest oficjalne ostrzeżenie przed olbrzymim niebezpieczeństwie dla ludzi spożywających sól. W samym chlebie mamy ilość soli na jednym bochenku od 212 mg (oboje z żoną jemy ten chleb), ale największa ilość soli dochodzi w Australii do 1000 mg w przeciętnym bochenku chleba. Te dane podaję z dwóch sklepów, w których kupuję pożywienie.

Ale chleb to jedynie jedna część naszego posiłku. Sól jest niemal wszędzie, czyli w margarynie, w maśle, w każdym serze, w zupie itd. Sól istnieje we wszystkich częściach posiłków a nawet niektórych deserów. Wystarczy to nieco policzyć, a okaże się, że przeciętny człowiek konsumuje stanowczo za dużo soli!!!

Jeżeli jesz 3 razy dziennie chleb z 1000 mg, a jemy z masłem, z mięsem posolonym, jemy zupę z solą i z kurczakiem solonym, (a jemy to w domu, w pracy, oraz w wielu innych miejscach) ziemniaki z solą i z sosem posolonym czy cokolwiek innego.

Niemal każdego dnia zjadasz więcej soli niż 1,5 łyżeczki dziennie czyli 3400 mg soli!

Niestety zagrożenia działań soli nie podaje się praktycznie w żadnej formie na jej opakowaniu. Moja żona jest chora od ponad 30 lat na wysokie ciśnienie krwi (urodzona w 1950 roku) i brała ona wyłącznie tabletki przez cały ten okres czasu.

Otrzymywała ona recepty u wielu lekarzy i nikt jej nie powiedział, aby uważała na ilość spożywanej soli!

Nikt i nigdy jej nie poinformował, że przyczyną jej wysokiego ciśnienia jest ilość zjadanej soli. Sprawdziliśmy to oboje i spróbowaliśmy jeść posiłki przez kilka dni bez jedzenia soli. Ja nie mam i nie miałem zwiększonego ciśnienia, ale żona nie użyła soli  i zobaczyliśmy natychmiast, że jej ciśnienie spadło na niemal normalny poziom.

Około 2.5 roku temu została ona wzięta do szpitala z powodu wylewu krwi do mózgu, co najprawdopodobniej spowodowało zbyt wysokie ciśnienie. W szpitalu nikt nas o takim zagrożeniu nie poinformował, ale po wylewie krwi do mózgu żona stała się inwalidką chorą do końca jej życia.

Odebrano jej prawo jazdy na samochód i zachowuje się ona nieco inaczej ponieważ miała udar mózgu z powodu wylewu krwi do mózgu oraz zmniejszoną część obserwacyjną po prawej stronie ciała, która została uszkodzona wylewem krwi do mózgu i uszkodzeniem nie tylko mózgu ale także prawego oka.

Nikt do tej pory nie podał nam żadnej informacji o tym, co spowodowało u niej aż takie wysokie ciśnienie krwi. Także nie poinformowano nas o jakiejkolwiek groźbie następnego ewentualnego problemu, który nadal przy takim ciśnieniu może się oczywiście powtórzyć i spowodować... natychmiastową śmierć żony.

Dopiero po poznaniu tych rzeczy zorientowałem się, że moja żona jest chora z powodu codziennego spożywania typowej dla większości ludzi ilości soli, która z upływem czasu najwyraźniej będzie powodowała wylew krwi do mózgu czy inne poważne niedoległości. Teni wylew nadal może się powtórzyć!

Co jest nadal tragiczne, sól jest w większych ilościach szkodliwa, ale nie podaje się, jakie ilości mogą ludziom zaszkodzić. Co jest jeszcze gorsze, na opakowaniach soli nie ma żadnej przestrogi, że nadużycie soli grozi... śmiercią. Istnieją także inne przyczyny, które są niebezpieczne, ale także są one wyposażone w ostrzeżenia, że nadmierne ich używanie grozi śmiercią.

Także podaje się, aby inne leki trzymać z dala od dzieci. Ale sól jest najwyraźniej OK, nawet dla dzieci. Jeżeli dodamy do tego kategoryczny zakaz kupna mleka wprost od krowy, to już mamy coraz większy obraz morderczych władz, które za wszelką cenę starają się nas pozbawić najzdrowszych posiłków.

To już nie jest żaden przypadek, ale oczywisty atak zawsze wrogich narodom... szatańskich władz, które od wielu lat dążą do naszej eksterminacji! Oni zabraniają nam spożywania mleka od krowy, czyli najzdrowszego, oraz kupowania najczystszego masła. Dodajmy do tego brak zakazu używania niebezpiecznej soli, a widzimy w pełni cały obraz wrogów tego świata, którzy dążą do zmniejszenia ziemskiej populacji.

Dlatego władze zabraniają nam spożywania najzdrowszych rzeczy na świecie!

Co powiemy o produkcji i sprzedaży aluminiowej folii do używania jej do pieczenia posiłków oraz nawet do ich przechowywania? To musi być... 'zdrowe', prawda!? NIEPRAWDA!!!

A co powiesz na ten cytat!

Choroby niezakaźne, takie jak cukrzyca, rak i choroby serca, wspólnie odpowiadają za ponad 70 proc. wszystkich zgonów na świecie, czyli ok. 41 milionów ludzi. Wśród nich 15 milionów osób umiera przedwcześnie, w wieku od 30 do 69 lat. Link do całego artykułu.

Dlaczego pozwala się na palenie papierosów!?

Inny artykuł... wstęp poniżej!

Codziennie spożywamy wiele różnych produktów i napojów, a każdy z nich składa się z jednej lub wielu substancji chemicznych. Bywają wśród nich takie, które mogą szkodliwie wpływać na nasz organizm, a nawet stanowić śmiertelne zagrożenie. Jednocześnie znanych jest wiele leków, które wspomagają organizm człowieka w walce z chorobami. Być może zastanawiałeś się, dlaczego powszechnie znane i powtarzane jest powiedzenie Paracelsusa: Wszystko zależy od dawki. Dlaczego lek może zaszkodzić? Czy można się otruć solą kuchenną? Dlaczego papierosy i narkotyki szkodzą zdrowiu? Jak to się dzieje, że człowiek popada w uzależnienie? Link do całego artykułu.

Wiemy także, że Bóg stworzył wszystko, czyli Niebo, Ziemię i wszystko co w Niebie i na Ziemi, ale dlaczego  nie ma nigdzie w Biblii nawet najmniejszej wzmianki o używaniu soli do jakichkolwiek potraw?

Wersety biblijne o soli

Ezechiela 47:(11) Lecz jego bagna i bajora nie będą zdrowe, będą przeznaczone do zdobywania soli.

2 Kronik 13:(5) Aza nie wiecie, iż PAN Bóg Izraelski podał królestwo Dawidowi nad Izraelem na wieki, jemu i synom jego przymierzem soli?

Genesis 19:(26) Lecz żona Lota obejrzała się za siebie i stała się słupem soli.

Leviticus 2:(11) Żadna ofiara z pokarmów, którą składać będziecie Panu, nie może być przyrządzana na kwasie; gdyż nic kwaszonego ani miodu nie możecie składać na ofiarę ogniową dla Pana. (12) Możecie je składać Panu jako ofiarę pierwocin, lecz nie możecie ich kłaść na ołtarzu, aby się przemieniły w woń przyjemną. (13) Każdą twoją ofiarę z pokarmów posolisz; żadnej twojej ofiary z pokarmów nie pozbawisz soli przymierza Boga twego. Przy każdej ofierze swojej składać będziesz i sól. (4) Jeżeli zaś z pierwocin składać będziesz Panu ofiarę z pokarmów, to złożysz kłosy prażone na ogniu, krupy ze świeżego ziarna jako ofiarę z pokarmów z pierwocin twoich. (15) Nalejesz na nią oliwy i nałożysz na nią kadzidła. To jest ofiara z pokarmów.(16) Kapłan spali na ofiarę pamiątki krupy i oliwę wraz z całym kadzidłem jako ofiarę ogniową dla Pana.

Z tego fragmentu wynika jasno, że sól  może być używana wyłącznie do ofiar składanych Bogu!

Ezechiela 43:(23) A gdy dokonasz oczyszczenia, złożysz cielca bez skazy i barana z trzody bez skazy. (24) Te zwierzęta złożycie przed Panem; kapłani posypią je solą i złożą je Panu jako ofiarę całopalną. (25) Przez siedem dni codziennie masz przygotowywać kozła na ofiarę zagrzeszną; tak samo masz przygotowywać młodego cielca i barana z trzody, obydwa bez skazy. (26) Przez siedem dni winni dokonywać obrzędu przebłagania za grzechy, oczyścić ołtarz i poświęcić go.

Wyjścia 30:(34) I rzekł Pan do Mojżesza: Weź sobie wonności: pachnącej żywicy i goździków, i galbanu wonnego, i czystego kadzidła, w równych ilościach, (35) I zrób z tego wonne kadzidło, mieszaninę, tak jak się robi wonności: posoloną, czystą, świętą. (36) Rozetrzyj to na proszek i połóż część tego przed Skrzynią Świadectwa w Namiocie Zgromadzenia, gdzie będę się z tobą spotykał. To będzie dla was świętością nad świętościami. (37) A kadzidła, które sporządzisz według tego składu, nie sporządzajcie dla siebie. Dla ciebie będzie to święte, poświęcone tylko dla Pana.

Mateusza 5:(13) Wy jesteście solą ziemi; jeśli tedy sól zwietrzeje, czymże ją nasolą? Na nic więcej już się nie przyda, tylko aby była precz wyrzucona i przez ludzi podeptana.

Liczb 18:(19) Wszystkie dary ofiarne z obrzędu podnoszenia z rzeczy poświęconych, które synowie izraelscy składać będą Panu, oddałem tobie i twoim synom, i twoim córkom, według wieczystego prawa. Jest to wieczyste przymierze soli przed Panem dla ciebie i twojego potomstwa.

Dodajmy do tego wszystkie wojny, obozy koncentracyjne i masowe morderstwa, a wielu czytelników wreszcie uwierzy, że niemal każdy rząd zawsze był, jest i zawsze będzie naszym śmiertelnym wrogiem. Pamiętajmy, że światem nadal rządzi szatan, wielbiony przez wszystkie rządy tego świata.

Jedynie Bóg nam może pomóc i w niedługim już czasie otrzymamy Bożą pomoc oraz pomoc Syna Bożego, Isusa Mesjasza. Jest to jedyna nasza nadzieja, która jest pewna w bardzo bliskim już czasie i pomoc Bożą otrzymamy.  Będzie to pierwsza akcja na te właśnie czasy a otrzymamy ją wkrótce od samego Boga.

Jeżeli link przeoczyłeś, przeczytaj koniecznie artykuł o skutkach jedzenia soli.

Prośmy nieustannie Boga o pomoc i ochronę przed śmiertelnymi wrogami!