Zagrożenia nadmiaru soli!

Ozeasza 3:(4) Gdyż synowie Izraela będą przez dłuższy czas bez króla i bez księcia, bez ofiary i bez posągu, bez efodu i bez terafów. (5) Potem synowie Izraela się nawrócą i znów będą szukać Pana, swojego Boga, i Dawida, swojego króla, i w dniach ostatecznych z bojaźnią zwrócą się do Pana i jego dobroci.

Co powinniśmy jeść?

Biblia mówi nam otwarcie, co jest najzdrowszym pokarmem dla człowieka. Najzdrowsze mięso to mięso owiec, wołowina oraz ryby. Oboje z żoną jemy od 1.5 roku głównie mięso. Mięso, które jemy to mięso owiec oraz jemy także kurczaki. Kurczaki u nas są w pewnym stopniu niepewne z powodu nie tylko sztucznego żywienia kur, ale także z powodu wstrzykiwania wody do mięsa.

Pomimo tego, nie zauważyłem żadnych problemów jedząc codziennie kurczaki. Ale moja suczka Sonia nawet kurczaków nie je. Według wielu ekspertów mięso świń jest niezdrowe dla człowieka. Dlatego Isus posłał świnie do jeziora na śmierć! Czyli Biblia jak zwykle ma całkowitą rację. Wersety zakazu jedzenia mięsa ze świń!

Mateusza 8:30 A opodal od nich była wielka trzoda pasących się świń. 31 Tedy go demony prosiły, mówiąc: Jeśli nas wypędzasz, to poślij nas w tę trzodę świń. Mat 32 I rzekł im: Idźcie! A one wyszedłszy, weszły w świnie. I oto cała trzoda ruszyła pędem po urwisku do morza i zginęła w wodach.

Co jest jeszcze BARDZO ważne w naszym jedzeniu, jedzmy wyłącznie chleb z małą ilością soli. Ogólnie ilość soli w chlebie jest zastraszająco wysoka. Chleb jest więc bardzo szkodliwy z powodu olbrzymiej ilości soli. Najwyższe ilości soli w bochenku chleba dochodzą nawet do 1000 mg. Ale chleb, który my z żoną jemy to chleb, który posiada 212 mg soli.

Wbrew pozorom wielka ilość soli - nie tylko w chlebie - jest dla nas bardzo szkodliwa. Oczywiście zdecydowana większość osób łatwo się przyzwyczaja, zwłaszcza do chleba, ponieważ soli w nim się niemal nie czuje, aczkolwiek większość ludzi zwykle przyzwyczaja się do większej ilości soli.

Trzeba także mieć na uwadze, że szkody na ciele z powodu nadmiaru soli są raczej niewielkie, ale z wiekiem bardzo one wzrastają oraz przyspieszają choroby związane z nadmiarem soli. Niewielu ludzi żyje aż do 100 lat. Tak działają na ludzkość niezdrowe posiłki, które powoli ale skutecznie odbierają nam zdrowie.

Nadmiar soli w złej diecie powoduje najwięcej zgonów Badacze z Institute for Health Metrics and Evaluation na University of Washington podkreślają, że sól jest szczególnie niebezpieczna, gdyż niekorzystnie działa na układ krążenia. Źródło w linku. Także dobry artykuł w tym linku.

Warto używać sól VEGETA. Zacząłem jej używać tydzień temu i czuję się wspaniale, jak się już dawno nie czułem. Jest smaczniejsza niż zwykła sól i jak na razie absolutnie mnie nie szkodzi. Mam cukrzycę od wielu lat i ostatnio bardzo to mnie szkodzi nieco więcej soli. Ale sól Vegeta nie powoduje mnie problemu.

Zdajmy sobie sprawę z jedzenia, jakie nam rekomenduje Bóg w Biblii.

Oczywiście jedzenie mięsa z młodego, czyli rocznego baranka oraz jedzenie dużo chleba oraz ryb jest dla nas najzdrowsze. Z 'nowoczesnym' chlebem jest olbrzymi problem z solą, czyli trzeba szukać chleba, który jest robiony według starych przepisów, które są dla nas bardzo zdrowe i nie mają zbyt wiele soli.

Znalazłem artykuł po polsku, który w pełni potwierdza to, co powyżej napisałem. Tytuł artykułu oraz link: Chleb jest jednym z najbardziej słonych produktów. Duża ilość soli konserwuje pieczywo.

Ten artykuł w pełni wyjaśnia nam problemy z rzekomo wspaniałym chlebie.

Cytat. Chleb wcale nie wydaje się słony, prawda? Jednak składy pieczywa pozostawiają wiele do życzenia. Analitycy sprawdzili 2000 różnych typów chleba (jasny, pełnoziarnisty, mieszany i tzw. flatbready) sprzedawane w 32 krajach świata i doszli do naprawdę szokujących wniosków! Okazało się, że chleby zawierają wysokie stężenie soli.

Wielu z nas wie, że poznaliśmy prawdę o tym, że niemal wszelkie władze na świecie są władzami szatańskimi, czyli ich zadaniem jest nas niszczyć po to, aby nas... zniszczyć. Chodzi o depopulację! Oto rzeczywista przyczyna, dlaczego Polacy są mniejszością we 'własnym' kraju. Rząd pomaga wszystkim ludziom w Polsce, poza... Polakami.

Ten artykuł omawia wiele aspektów nadużywania soli. #Wszystko to warto wiedzieć. Jest nieco spóźniony, ale... warto wiedzieć, zwłaszcza osobom starszym, co może powodować wysokie ciśnienie czy nawet powodować śmiertelne zawały. Jakoś na opakowaniach soli nikt nie podaje takich ostrzeżeń.

Mamy więc wielki problem. Rządy dążące do zmniejszenia populacji Ziemi oferują narodom zachęty i polecenia odnośnie żywności i napojów także, że jedząc i pijąc to, do czego nas zachęcają władze i media (a oni pracują razem) jest dla nas bardzo smaczne i bardzo zdrowe. Tymczasem duży procent ekspertów medycznych posiada w tematach wyżywienia zupełnie odwrotne opinie.

Miejmy to na uwadze i zawsze polegajmy na Biblii, także w kwestiach naszych posiłków.

I ostatnia uwaga.

Nie wspomniałem jeszcze, że od kilkunastu miesięcy nie używam cukru. Byłem zmuszony z powodu wysokiego poziomu cukru mając... cukrzycę. Ale moja kawa, piję jedną dziennie, jest słodka, jak wszystko inne, co jem lub piję bez cukru jest słodkie i normalne. Nie brakuje mnie ani cukru, ani innych wysoce niezdrowych pokarmów.

Mając niemal 70 lat czuję się znacznie lepiej, niż czułem się 2 lata temu, kiedy często jadłem to, co wszyscy jedli!