Zagrożenia zdrowia

Ozeasza 3:(4) Gdyż synowie Izraela będą przez dłuższy czas bez króla i bez księcia, bez ofiary i bez posągu, bez efodu i bez terafów. (5) Potem synowie Izraela się nawrócą i znów będą szukać Pana, swojego Boga, i Dawida, swojego króla, i w dniach ostatecznych z bojaźnią zwrócą się do Pana i jego dobroci.

Co powinniśmy jeść?

Szacuje się, że potrzebujemy około 500 mg sodu (soli) dziennie do tych niezbędnych funkcji. Ale zbyt dużo sodu w diecie może prowadzić do wysokiego ciśnienia krwi, chorób serca i udaru mózgu. Może również powodować straty wapnia, z których niektóre można wyciągnąć z kości. Link do powyższego tekstu.

Biblia mówi nam zawsze, co jest najzdrowszym pokarmem dla człowieka. Najzdrowszym mięsem jest jednoroczne mięso owiec, wołowina oraz ryby i oczywiście chleb. Oboje z żoną jemy od 1.5 roku głównie mięso owiec oraz jemy także kurczaki, które są w pewnym stopniu niepewne z powodu nie tylko sztucznego żywienia kur, ale także z powodu wstrzykiwania wody do mięsa.

Pomimo tego, nie zauważyłem żadnych problemów jedząc codziennie kurczaki. Ale moja suczka Sonia mięsa kurczaków nie dotknie. Według ekspertów mięso świń jest niezdrowe dla człowieka. Biblia to całkowicie potwierdza i Bóg zabrania jedzenia mięsa świń. Dlatego Isus posłał świnie do jeziora!

Mateusza 8:(30) A opodal od nich była wielka trzoda pasących się świń. (31) Tedy go demony prosiły, mówiąc: Jeśli nas wypędzasz, to poślij nas w tę trzodę świń. (32) I rzekł im: Idźcie! A one wyszedłszy, weszły w świnie. I oto cała trzoda ruszyła pędem po urwisku do morza i zginęła w wodach.

Biblia zawsze mówi nam prawdę. Wersety zakazu jedzenia mięsa świń!

Co jest BARDZO ważne w naszym jedzeniu, jedzmy chleb z małą ilością soli. Ogólnie ilość soli w chlebie bywa zastraszająco wysoka. Chleb może być bardzo szkodliwy. Najwyższe ilości soli w bochenku chleba dochodzą nawet do 1000 mg. Chleb, który z żoną jemy posiada 212 mg soli.

Wielka ilość soli - nie tylko w chlebie - jest dla nas bardzo szkodliwa. Zdecydowana większość osób łatwo się przyzwyczaja do słonego chleba, ponieważ soli w nim się niemal nie czuje, aczkolwiek większość ludzi przyzwyczaja się do dużych ilości soli. Brak czucia soli czyni nam cukier z ową solą!

Trzeba także mieć na uwadze, że szkody ciała z powodu nadmiaru soli są zwykle niewielkie, ale z wiekiem one bardzo wzrastają oraz przyspieszają choroby związane z nadmiarem soli. Dlatego niewielu ludzi żyje aż do 100-110 lat. Tak działają na nas niezdrowe posiłki, które powoli ale skutecznie niszczą nam zdrowie oraz skracają nasze życie.

Nadmiar soli w złej diecie powoduje najwięcej zgonów. Badacze z Institute for Health Metrics and Evaluation na University of Washington podkreślają, że sól jest szczególnie niebezpieczna, gdyż niekorzystnie działa na układ krążenia. Źródło w linku. Także dobry artykuł w tym linku.

Znalazłem artykuł po polsku, który w pełni potwierdza to, co powyżej napisałem.

Sprawdź ten artykuł!!! https://5mindlazdrowia.pl/zawartosc-soli-w-chlebie-szokuje/

Chleb jest jednym z najbardziej słonych produktów a duża ilość soli chleb konserwuje.

Ten artykuł w pełni wyjaśnia nam problemy z rzekomo wspaniałym chlebem.

Chleb wcale nie wydaje się słony! Jednak składy pieczywa pozostawiają wiele do życzenia. Analitycy sprawdzili 2000 różnych typów chleba (jasny, pełnoziarnisty, mieszany i tzw. flatbready) sprzedawane w 32 krajach świata i doszli do naprawdę szokujących wniosków! Okazało się, że chleby zawierają wysokie stężenie soli.

Jest jednak wielki problem, który ukrywa przed nami ilość soli w chlebie czy w innego rodzaju posiłkach. Daje się do chleba i w innych pokarmach sól oraz... cukier, który powoduje znacznie mniejszy smak soli i cukru. Jest to robione celowo!

Cukier pozwala nam jeść bez mocnego smaku soli, jeżeli jest jedzona wraz z cukrem! Robi się to w tym właśnie celu!

Wielu z nas wie, że niemal wszystkie władze na świecie są władzami szatańskimi, czyli ich zadaniem jest nasze... zniszczenie. Chodzi o depopulację! Oto rzeczywista przyczyna, dlaczego Polacy są mniejszością we 'własnym' kraju. Rząd pomaga wszystkim ludziom w Polsce, poza... Polakami.

Ten artykuł omawia wiele aspektów nadużywania soli. Warto to przeczytać!. Szczególnie powinni wiedzieć o tym osoby starsze, ponieważ sól może powodować wysokie ciśnienie a nawet powodować śmiertelne zawały. Jednak w chlebie z wielką ilością soli i cukru nikt nie podaje takich ostrzeżeń.

Mamy więc wielki problem. Rządy dążą do zmniejszenia populacji Ziemi oferując narodom zachęty i polecenia odnośnie żywności i napojów także, że jedząc i pijąc to, do czego nas zachęcają władze i media (a oni pracują razem) jest dla nas bardzo smaczne i często niezdrowe. Tymczasem duży procent ekspertów medycznych posiada w tematach wyżywienia zupełnie odwrotne opinie.

Jeżeli w to nie wierzysz... czyż nie jest powszechnie znanym faktem, że niemal cały świąt dąży do drastycznego zmniejszenia populacji na Ziemi, do maximum pół miliona ludzi!?

Miejmy to na uwadze i zawsze polegajmy na Biblii, szczególnie w kwestiach posiłków.

Od kilkunastu miesięcy wcale nie używam cukru. Byłem zmuszony z powodu wysokiego poziomu cukru; jestem chory na cukrzycę. Moja kawa; piję jedną dziennie, jest słodka, jak wszystko inne, ale piję ją bez cukru. Mając ponad 70 lat czuję się znacznie lepiej, niż czułem się 2 lata temu, kiedy często jadłem to, co wszyscy wokół mnie jedzą!

Kupuję jedynie mięso nie krojone i nie solone. Do tego zjadam z żoną wiele jajek z chlebem, który także posiada małą ilość soli.

Szczególne zagrożenie osób w starszym wieku

Kiedy ludzie młodzi jedzą wiele soli; nie widzimy problemu. Ale problemy zaczynają się pojawiać w starszym wieku, jak ponad 50-80 lat. Taki jest cel... zatruwania zdrowych ludzi oraz poważnego skracania ich długości życia. Bardzo niewielka ich ilość dożyje do wieku 100. A powinna!

Odkryłem owe celowe problemy, kiedy moja 74 letnia żona miała duże problemy z nadciśnieniem. Brała ona tabletki na zmniejszenie ciśnienia około 40 lat! Ostatnio byłem z nią u lekarza, który nas poinformował, że jej serce jest już słabe i musi ona bardzo na siebie uważać.

Początkowo nie rozumiałem tego zbyt dobrze, ale po kilku godzinach zacząłem myśleć o przyczynie wysokiego ciśnienia. Przecież głównym problemem może być właśnie serce a wszelkie leki mają wpływ na nasze serce. Lekarz nas o tym nie poinformował i tabletki dla żony oczywiście jej zapisał.

W tym krótkim okresie czasu zacząłem się bardziej interesować solą z powodu błędu, jaki popełniłem i przy okazji zorientowałem się, że za wysokie ciśnienie powoduje nasze serce, ponieważ jest to właśnie pompa dla naszej krwi.

Jemy stanowczo za dużo soli, która powoduje nadciśnienie. Nieświadomie spożywamy mnóstwo soli, które są w gotowych do spożycia produktach, które kupujemy w sklepach.

Ale nikt nas nie ostrzega, żebyśmy zmniejszali spożywanie większych ilości soli.

Nie wiem, jak to jest w Polsce, ale w Australii i w wielu innych państwach - na kupionej soli czy na kupionym posolonym mięsie nie ma absolutnie żadnego ostrzeżenia o możliwości choroby serca, zawału ani o możliwości nagłej śmierci!

Naszym problemem jest to, że z powodu powolnego działania soli na nasze ciała, większość z nas nawet nie podejrzewa o wielkich problemach zdrowotnych z powodu spożywania dużych ilości soli. Żona miała dwa zawały z powodu wysokiego ciśnienia i była już na krawędzi śmierci.

Ale żaden lekarz nas nie poinformował, że właśnie sól była tego przyczyną!

Nie spotkałem się nigdy z ostrzeżeniem o groźbie zgonu z powodu... nadużycia soli! Podaje się wiele innych informacji o niebezpieczeństwie złamania nogi, czy o innych problemach, ale o możliwości zniszczenia naszego serca z powodu jedzenia za dużo soli niewielu otwarcie mówi czy pisze.

A przecież na każdej paczce soli powinien być tekst ujawniający nam wielkie niebezpieczeństwo dla osób spożywających zbyt wielkiej ilości soli.

Owszem, podaje się przyczynę zgonu z powodu zawału serca, ale nikt nie podaje nam ostrzeżeń, że to właśnie jedzenie dużych ilości soli powoduje... zawały serca!

Problem dużej konsumpcji soli polega na naszym przyzwyczajeniu się do niej. A to z czasem powoduje wielkie problemy z naszym sercem. Niemal nikt nie podejrzewa, że sól może zniszczyć nasze serce. Chyba, że zaczniemy szukać właśnie takich informacji.

Jak wygląda rzeczywistość

Jeszcze raz ten sam cytat z czerwonym tekstem!

Szacuje się, że potrzebujemy około 500 mg sodu dziennie do tych niezbędnych funkcji. Ale zbyt dużo sodu w diecie może prowadzić do wysokiego ciśnienia krwi, chorób serca i udaru mózgu. Może również powodować straty wapnia, z których niektóre można wyciągnąć z kości. Link do powyższego tekstu. [EN]

Poniższa informacja jest zgodna z wieloma badaniami, ale do mas ludzi młodych to nigdy nie dociera!

Nadmiar soli w złej diecie powoduje najwięcej zgonów Badacze z Institute for Health Metrics and Evaluation na University of Washington podkreślają, że sól jest szczególnie niebezpieczna, gdyż niekorzystnie działa na układ krążenia. Źródło w linku. Także dobry artykuł w tym linku.

Dlaczego nikt nas nie informuje o możliwości śmierci z powodu nadużywania soli?

Moja żona była 'leczona' z powodu wysokiego ciśnienia od roku 1980 do 2023!

Żaden lekarz nie poinformował ani jej ani mnie o śmiertelnej groźbie nadużycia soli, ale każdy podawał jej tabletki na wysokie ciśnienie.

Żona nie używa już tabletek na wysokie ciśnienie, bo wysokiego ciśnienia ona już nie ma! Znaczne zmniejszenie ilości spożywanej soli całkowicie obniżyło jej wysokie ciśnienie! Jest ono teraz całkowicie normalne!

Jak doszło do naprawy jej wysokiego ciśnienia

Żona była po raz drugi w szpitalu z powodu wysokiego ciśnienia i z trudem to przeżyła. Powróciła do domu, ale nic się u niej nie poprawiało. Było wręcz odwrotnie, ponieważ w szpitalu jadła ona specjalne jedzenie, które było najwyraźniej bezpieczne ale żaden z lekarzy nie zabronił jej jedzeniu dużo soli!

Żona jadła w domu coraz mniej i coraz dłużej spała; i w dzień i w nocy.  Udaliśmy się więc do lekarza. Dostała tabletki i wyglądało na to, że będzie lepiej, aczkolwiek doktor ostrzegł, że jej czas życia na Ziemi jest już bardzo krótki! Żonie o tym nie powiedziałem i pogodziłem się z tym, że żona już wkrótce umrze.

Zacząłem jednak głębiej szukać informacji na Internecie i... znalazłem takie mocne ostrzeżenie!

Powinieneś starać się jeść nie więcej niż 5 g soli (2000 mg sodu) dziennie. Tyle soli posiada 1 łyżeczka.

Niebezpieczny stan żony był spowodowany przez jej wysokie ciśnienie, które niszczyło... serce. Zorientowałem się także o czymś jeszcze bardziej ważniejszym.

Lekarz nam nie powiedział o przyczynach wysokiego ciśnienia serca, czyli o możliwości bliskiej... śmierci!

Wysokie ciśnienie niszczyło jej serce!

Spróbowałem to wszystko sprawdzać. Zabroniłem żonie jeść sól przez dwa dni. Powrócił jej apetyt i zaczęła jeść więcej. Kiedy znowu zaczęła jeść z dużą ilością soli; apetyt jej zniknął i znowu jadła mniej i niemal słabła w oczach. Ponownie sprawdziłem, czy to przypadkiem nie jest winą... spożywanej soli.

Kiedy ponownie jadła bez soli, życie normalne zaczynało się natychmiast odradzać!

Jadła więcej i była bardziej energiczna. W tym czasie miała ona wizytę u lekarza. Ja zawsze brałem udział w jej wizytach z powodu jej słabszego języka angielskiego. Powiedziałem lekarzowi o tej zmianie w ciśnieniu, a on to wszystko... potwierdził i powiedział, że problem z sercem już... zniknął!

Znamy tego lekarza od 4 lat, ale on nigdy nie poinformował nas o przyczynie choroby serca. Przedtem także o czymś takim nigdy nie słyszałem. Dopiero teraz dowiedziałem się, że wysokie ciśnienie żony było wynikiem jedzenia zbyt dużej ilości soli! Obserwacje mojej żony to wszystko potwierdzały!

Gdybym nie powiedział o tym lekarzowi, nie byłbym o tym poinformowany!

W ten sposób dowiedziałem się, dlaczego wielkie masy starszych ludzi umierają na serce, ale nikt nie był nigdy ostrzegany o niebezpieczeństwie jedzenia dużych ilości soli.Wielu mówi, że to jest... normalne!

Okazało się, że lekarze o tym doskonale wiedzą, ale oni o tym... celowo milczą! Oni także milczą o Covid-19, który jest jeszcze bardziej morderczy.

Po kilku dniach doszedłem do wniosku, że właśnie w ten sposób są celowo mordowani ludzie, zwłaszcza starsi, ponieważ oni nadal żyją kosztem państwa, ale po ich śmierci rząd na tym wygrywa. W ten sposób masy starszych ludzi umierają, wprowadzani celowo w błąd przez lekarzy.

Starsi ludzie umierają zawały serca, wywołane zbyt wielką ilością konsumpcji soli, która powoduje w starszym wieku zawały serca! Główny problem polega na tym, że kupujemy w sklepach różne kiełbaski, mięsa i kurczaki solone i nie mamy żadnego ostrzeżenia, że z upływem czasu nasze serca zaczną się nadwyrężać.

Nie jestem lekarzem, ale jest możliwe, że nie tylko serce cierpi od soli. Przeczytaj koniecznie ten artykuł, przetłumaczony na język polski! Czy sól rzeczywiście jest dla ciebie szkodliwa?

Dowody na te oszustwa

Szacuje się, że potrzebujemy około 500 mg sodu dziennie do tych niezbędnych funkcji. Ale zbyt dużo sodu w diecie może prowadzić do wysokiego ciśnienia krwi, chorób serca i udaru mózgu. Może również powodować straty wapnia, z których niektóre można wyciągnąć z kości.

Jemy oboje chleb o wyjątkowo małej ilości soli, który zawiera 212 mg sodu!  Ale bardzo popularne są chleby od 600-1000 mg sodu. Jeżeli zjemy 2-3 kawałki chleba z 1000 mg sodu, to zjemy około 250 mg sodu. Ale dodajmy do tego masło, kiełbasę, cokolwiek ugotowanego nie przez nas, a będąc ludźmi nieco starszymi jesteśmy w takim przypadku na drodze do... grobu!

To jest tylko śniadanie. A obiad posiada soli znacznie więcej; w zupie, w mięsie, w chlebie i w dodatkach do ziemniaków i okazuje się, że przeciętny człowiek codziennie zjada nawet do 7000 mg soli!  Zdrowe jedzenie powinno posiadać nie więcej, niż 500 mg na cały dzień!

Ilość spożywanej soli także zależy od pakowania wielkiej ilości sodu i cukru do niemal wszystkiego. Smażone kurczaki są solone mocno i także są mocno solone wszystkie inne mięsa, smażone w niemal wszystkich miejscach podawania i jedzenia posiłków.

Jesteśmy bestialsko odtruwani sodem (solą) bez jakichkolwiek ograniczeń. Jedynym ograniczeniem jest nasze podniebienie, które jest przez dawców jedzenia tak ukierunkowane, że niemal wszyscy 'częstują' nas maksymalnymi ilościami sodu (soli) nie zadając nam żadnych pytań, a cukier ukrywa przed nami ilość podawanej nam soli!

Trzeba także mieć na uwadze to, że szkody na ciele z powodu nadmiaru soli początkowo są małe, ale z czasem one wzrastają i przyspieszają choroby związane z jej nadmiarem. Niewielu ludzi żyje aż do 100 lat. Tak działają na ludzkość niezdrowe posiłki, które powoli ale skutecznie odbierają nam zdrowie i życie.

Przeczytajmy jeszcze raz z uwagą poniższy tekst!!!

Nadmiar soli w złej diecie powoduje najwięcej zgonów Badacze z Institute for Health Metrics and Evaluation na University of Washington podkreślają, że sól jest szczególnie niebezpieczna, gdyż niekorzystnie działa na układ krążenia. Źródło w linku. Także dobry artykuł w tym linku.

Dlaczego nie jesteśmy ostrzegani?

Te materiały istnieją na internecie, ale one nie ostrzegają nas zbyt dokładnie i celowo to zagrożenie bagatelizują. Nie widziałem nigdy żadnych ostrzeżeń! Te, które cytuję nie wyglądają groźnie a osoby młode i zdrowe nie biorą takiego ostrzeżenia wcale pod uwagę .

Teoretycznie jesteśmy ostrzegani, ale ostrzega się nas bez szans na jakiekolwiek nasze reakcje. Młodzi ludzie, nawet kiedy to przeczytają, wiedzą, że im to przez wiele lat niczym nie grozi! Drugim, jeszcze ważniejszym problemem jest to, że nie wyjaśnia się tego w zrozumiały sposób.

Trzy ostrzegawcze artykuły poniżej.

Ostatni artykuł podaje nam najwięcej ostrzegawczych informacji.

 Jeszcze raz sprawdźmy te liczby.

Szacuje się, że potrzebujemy około 500 mg sodu dziennie do tych niezbędnych funkcji. Ale zbyt dużo sodu w diecie może prowadzić do wysokiego ciśnienia, choroby serca i udaru mózgu.

Istnieje prosty sposób na bezpieczne spożywanie posiłków. Ja robię to tak. Znalazłem chleb z 212 mg sodu. Jem go regularnie, bo jedna kromka ma około 14-18 mg sodu. Poza tym kupuję wyłącznie mięso surowe, które nie posiada soli i kupuję mięso kurczaka oraz smaczne mięso z baranka, także bez soli.

Zacząłem stosować małą ilość soli, czyli znacznie niższą, niż w sklepach z gotowymi kurczakami itp. Zrobiłem to na oko, czyli na jednym posiłku mam nie więcej niż 300 mg soli. Jest to wraz z chlebem - moim zdaniem- bardzo bezpieczna ilość sodu. Po 2-3 dniach owa sól już jest... smaczna.

Zrobiłem to żonie i już następnego dnia jej zdrowie się zmieniło na znacznie lepsze i ona już jest  po kilku miesiącach w dobrej kondycji i z sercem nie ma ona już żadnego problemu. Ciśnienie ma całkowicie normalne i powróciła jej chęć do życia i typowe zdrowe samopoczucie.

A jedzenie smakuje tak samo jak przedtem, pomimo znacznie mniejszej ilości sodu (soli). Ja także jem dokładnie to samo, ponieważ miałem podobny, ale znacznie mniejszy problem, czyli rezultat jedzenia tego, co żona przedtem dla nas obojga bezwiednie gotowała!

Największym problemem z solą jest kupowanie jakichkolwiek pożywień, które są zrobione w różnych miejscach. Zwróciłem uwagę na to, że wiele rzeczy jest w wyjątkowo skierowanych przeciwko nam, ale większość z nas nie ma o tym żadnego pojęcia. Zapytasz: czyżby oni chcieli nas pozabijać?

TAKI JEST WŁAŚNIE ICH CEL!!!

Jest już oczywiste, że szatański świat dąży do zmniejszenia populacji na Ziemi do zaledwie 500 mln ludzi na Ziemi. WEF! Nie dziw się, że już nas eksterminują, ale na razie delikatnie, zabijając nas... solą! Planowana III Wojna Światowa już niedługo wybuchnie i świat będzie w tę wojnę wciągnięty.

Zwróćmy więc szczególną uwagę na chleby, zupy czy inne pokarmy, w których są umieszczone dwie rzeczy. Jest to sól oraz cukier, które wzajemnie się ze sobą łączą. Cukier powoduje, że można dodać do jedzenia znacznie większą ilość soli, którą wraz z cukrem można bez większego problemu zjeść i nie mieć żadnych problemów.

Cukier pomaga ukrywać większą ilości soli, co pozwala na umieszczenie soli w znacznie większej ilości. Nieświadomi tego ludzie mogą spożywać bezwiednie duże ilości soli i cukru. Obie te rzeczy w nadmiarze są dla nas bardzo szkodliwe. Nie ma żadnego powodu, aby dodawać do chleba cukier tylko po to, aby można było spożywać znacznie większą ilość soli, która w nadmiarze jest dla nas bardzo szkodliwa.

Nie twierdzę, że jestem ekspertem w pieczeniu chleba czy używania soli w pokarmach. Zachęcam jednak, aby sprawdzić to, co jemy, jaką ilość soli spożywamy, a w kupionym jedzeniu mamy zwykle podane ilości soli, cukru i inne części w naszym chlebie czy w jakimkolwiek innym rodzaju pokarmu. Jest to dla nas szczególnie ważne, jeżeli posiadamy problem ciśnienia krwi.

Warto wszystko co jemy dokładnie sprawdzać.

Poniżej mamy artykuły o soli.

Która sól jest najlepsza dla zdrowia? Fakty i mity o soli.

Sól himalajska jest uważana w Australii za najlepszą sól na Ziemi. Używam ją od kilka lat i jest ona bardzo popularna oraz smaczna. Pomimo wielu jej dodatków jest ona bardzo bezpieczna. Nie słyszałem o jakichkolwiek negatywnych  problemach z tą solą. Podaję ją jako najlepszą z tych właśnie powodów.

Wartość tej soli polega na tym, że jest ona w woreczku, który jest opieczętowany! Jeszcze nigdy nie słyszałem o jakichkolwiek problemach związanych z tą solą. Używa się jej nieco mniej, ponieważ jest ona nieco bardziej słona.